Co robić w przypadku kataru u noworodka.

Katar u noworodka jest niezwykle uciążliwy dla niego samego jak i dla nas. Jak więc sobie z nim radzić? Jak pomóc maleństwu z katarem i czy są właściwie sposoby na katar u dziecka? Najważniejsze jest to, by kataru u noworodka nie bagatelizować, bo pojawia się w wyniku przedostania się do organizmu dziecka wirusa, a od pojawienia się tego wirusa do zakażenia jest niestety bardzo krótka droga.

W fazie leczenia kataru musimy udrożnić nos maleństwu, by mogło ono swobodnie oddychać. Do oczyszczania możemy użyć gumowej gruszki lub aspiratora do nosa. Oba te przyrządy dostępne są w każdej aptece czy sklepie z akcesoriami dla dzieci, ale znaczniej lepiej mieć je po prostu od narodzin dziecka w domu. Niech będą one kupione podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

W czasie kataru dobrze jest także poklepywać plecy dziecka przy ułożeniu na brzuchu. Pomoże to w udrożnieniu nosa i ułatwi oddychanie. W przypadku gęstej i trudnej do usunięcia wydzieliny warto zastosować roztwór wody morskiej lub bardzo skuteczną maść majerankową, którą smarujemy dziecku górną wargę i okolice noska. Gdy katar jest wodnisty powinniśmy aplikować do nosa krople lub spray z ksylometazoliną. Gdy po zastosowaniu tych wszystkich zabiegów po siedmiu dniach katar nie ustępuje lub wcześniej zaczyna mu towarzyszyć na przykład gorączka koniecznie musimy udać się z dzieckiem do pediatry, gdyż uważany często za banalny może wywołać groźną infekcję uszu.

ka7

U niemowląt nos, gardło i ucho środkowe znajdują się bardzo blisko siebie, więc o tę bolesną dolegliwość nietrudno. Katar u noworodka to nie przelewki, dlatego bezwzględnie pomóżmy mu w tej trudnej dla niego sytuacji.

Artykuł powstał przy współpracy z
http://troskaozdrowie.pl/

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>